Postet nga: vendimi i gjykatës kushtetuese

Berisha: Vendimi i Kushtetuesës në favor të Listës Serbe

Veton Berisha nga Partia Liberale Egjiptiane (PLE) e ka quajtur të papranueshëm dhe të pakuptueshëm vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila i rrëzoi pretendimet e Albert ...

Gashi: Vendimi i Kushtetueses jo i duhur, do të krijojë probleme

Ish-shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi, në intervistën përballë Jeta Xharrës ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese që rezultoi me rrëzimin e Qeverisë ...

Elshani-Kurteshit: Vëzhguesit e LVV-së i ruajtën votat e ardhura nga Serbia

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Arianit Elshani dhe anëtari i LVV-së, Sami Kurteshi, janë përplasur në emisionin “KALLXO Pernime” ...

Ibrahim Selmanaj tregon a do të kandidojë Pal Lekaj

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ibrahim Selmanaj ka deklaruar se partia e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ...

Kurteshi: PDK-ja ka pasur nevojë t'i pastrojë listat, ne nuk kemi

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka deklaruar se LVV nuk ka nevojë të pastrojë listat për deputetë.

PDK sfidon të tjerët: Hyjmë në garë me lista të pastra

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Arianit Elshani në “KALLXO Pernime” ka deklaruar se PDK-ja do ta vazhdojë standardin që në listë ...

Mushkolaj: Gjykata Kushtetuese nuk është dembele, por vendimi është konfuz

Ish-gjykatësja e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Gjyljeta Mushkolaj, ka komentuar vonesën e Gjykatës Kushtetuese deri në nxjerrjen e vendimit për votën e deputetit ...

Ish-gjykatësja e Gjykatës Kushtetuese: Duhet ligj i veçantë për t'i ndarë veprat penale

Ish-gjykatësja e Gjykatës Kushtetuese, Gjyljeta Mushkolaj, tha në debatin "Kallxo Pernime" se duhet një ligj i veçantë i cili bën diferencimin e veprave penale.