Postet nga: Gjyljeta Mushkolaj

Mushkolaj tregon pse u tërhoq nga aplikimi për rektore të UP-së

Profesoresha Gjyljeta Mushkolaj, e cila u tërhoq nga kandidimi i saj për t’u bërë rektore e Universitetit të Prishtinës, ka treguar se këtë vendim ...

Gjyljeta Mushkolaj tërhiqet nga kandidatura për rektore të UP-së

E vetmja kandidate grua për rektore të Universitetit të Prishtinës, Gjyljeta Mushkolaj profesoreshë në Fakultetin Juridik është tërhequr nga kandidimi për këtë pozitë.

Rektori që pezulloi profesorin e dyshuar për ngacmim seksual, nuk garon për mandat të ri

Rektori aktual i Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", Qerim Qerimi nuk është në mesin e kandidatëve që kanë aplikuar në konkursin për rektor të ri të UP-së.

Rektorati

Një grua dhe katër burra ia mësyjnë garës për rektor të UP-së

Pesë kandidatë kanë aplikuar në konkursin për rektorin e ri të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, prej tyre një grua dhe katër burra.

Mushkolaj: Plani franko-gjerman i hap Kosovës rrugën drejt anëtarësimit në Këshill të Evropës

Në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet për nenin 7 dhe 10 të propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Fetahu: Kosova ka hequr dorë nga njohja

“Marrëveshja më e dëmshme që kur Kosova është në dialog me Serbinë”.

Opsionet për Qeverinë e re sipas Gjyljeta Mushkolajt

Ish-gjykatësja e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Gjyljeta Mushkolaj, në emisionin "Kallxo Pernime" ka thënë se kryetari i ri i Kuvendit mund të caktojë mandatarin për ...

Mushkolaj: Gjykata Kushtetuese nuk është dembele, por vendimi është konfuz

Ish-gjykatësja e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Gjyljeta Mushkolaj, ka komentuar vonesën e Gjykatës Kushtetuese deri në nxjerrjen e vendimit për votën e deputetit ...