Postet nga: etem arifi

Komisioni nuk e trajton rastin e deputetit të dënuar, e lë në dorë të Vjosa Osmanit

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, që është edhe kryetar i Komisionit Parlamentar për Legjislacion, Mandate e Imunitete ka folur pas mbledhjes së komisionit parlamentar ku u shqyrtuan kërkesa ...

Çështja e mandatit të Arifit dhe kërkesa e Pacollit shqyrtohen në komision

 

Pas raportimit të KALLXO.com, Vjosa Osmani kërkon interpretim ligjor lidhur me mandatin e deputetit Etem Arifi

Pas raportimit të KALLXO.com, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, i ka dërguar letër Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe Gjykatës së Apelit, nga të ...

Vjosa Osmani nesër i kërkon Gjykatës vendimin për deputetin Etem Arifi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nesër pritet t’i drejohet Gjykatës së Prishtinës me kërkesë që të informohet lidhur me vendimin ndaj deputetit ...

Për Qeverinë, LDK e AAK mund të mos llogarisin në votën e deputetit Etem Arifi

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mund të mos llogarisin në votën e deputetit të Partisë së Ashkalinjëve për ...

Gjykata ia shtynë deputetit dënimin me burgim për dy muaj

 

Deputeti që duhej të ishte në burg votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Etem Arifi, do të duhej që më 9 mars të paraqitej në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë për ta vuajtur dënimin prej 1 ...

Deputeti Etem Arifi nuk shkon në burg për ta vuajtur dënimin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Etem Arifi, nuk ka shkuar për të vuajtur dënimin në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë.