Postet nga: Trusti

Besian Mustafa: Tërheqja e mjeteve nga Trusti është kërkesë e qytetarëve

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa në seancën ku po shqyrtohet projektligji për tërheqjen e një pjesë të Trusti-t tha se kjo do t’...

Kusari – Lila: LVV nuk e mbështet tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Kryetarja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, është shprehur kundër propozimit për tërheqjen e mjeteve nga Fondi i Kursimeve Pensionale.

Memli Krasniqi i fton deputetët e Vetëvendosjes që të jenë të guximshëm për votimin e tërheqjes së Trustit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka ftuar deputetët e pozitës që të votojnë pro projektligjit, i cili mundëson tërheqjen e një pjese ...

Konjufca: Tërheqja e mjeteve nga Trusti e dëmton skemën pensionale

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk ka asnjë vend në botë që tërheq mjetet e Fondit të Kursimeve Pensionale (Trustit).

Bekim Haxhiu: Deputetëve po u bëhet presion nga Qeveria për të mos e votuar projektligjin për Trusti-n

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu në një konferencë për media pas ndërprerjes së seancës së Kuvendit në të cilën do të shqyrtohej ...

PDK: E papranueshme ndërprerja e seancës kur pritej shqyrtimi i tërheqjes së Trusti-t

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri e quajti të papranueshme dhe të paprecedent ndërprerjen e seancës së Kuvendit nga krye parlamentari, Glauk ...

Oda Amerikane kërkon nga Kuvendi të mos votojë tërheqjen e kursimeve pensionale

Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që të mos e votojnë ndryshimin e ligjit për Trust-in.

Tahiri: Të mërkurën votohet Trust-i

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Albelard Tahiri, ka njoftuar që të mërkurën më 22 qershor Kuvendi i Kosovës e ka në rend dite ...