Postet nga: glauk konjufca

VIDEO - Konjufca-deputetit të PDK-së: Na patët rrëzuar me LDK-në, e nuk isha hiç as në Kuvend as kurrkund

Kryetari i grupit parlamentar të subjektit opozitar të Partisë Demokratike të Kosovës Abelard Tahiri, ka përmendur se iniciativa për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për ...

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca vizitoi Lezhën dhe bëri nderime te Memoriali i Skënderbeut

Në vazhdën e vizitës në Shqipëri, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga nënkryetari Bekim Arifi, shefi i ...

Konjufca për Kurtin: LVV-ja arriti këtu pasi pati një drejtues të pathyeshëm e vizionar

Kryeparlamentari Glauk Konjufca në prag të zgjedhjeve për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ka folur për kryetarin e kësaj partie, Albin Kurtin, dhe ka thënë ...

Vetëvendosje publikon fotografi ku shihen në një ndejë Kurti e Konjfuca

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka publikuar një fotografi në profilin e tij në Facebook, ku shihen kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit ...

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë, tryezë diskutimi e Kuvendit me shoqërinë civile

Në shënim të Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë u hap tryeza e diskutimit mes Kuvendit dhe organizatave të shoqërisë civile me temën  “Të ruhen dhe ...

Konjufca takon ambasadorin e SHBA-së: Miqësia dhe partneriteti mes vendeve tona mbeten postulate të palëkundura

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë ditës ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier dhe Alyson Grunder, zëvendë...

VIDEO - Konjufca nuk ia vazhdon fjalën deputetit Kokaj ku fliste për energjinë

Në Kuvendin e Kosovës, është diskutuar rreth Marrëveshjes që Kosova ka nënshkruar me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC) për çështjen e energjisë.

Konjufca priti në takim deputetin Shaip Kamberi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur në takim teputetin e vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi.