Postet nga: pdk

Tahiri (PDK): S’e di me apo pa qëllim por gjithçka po shkon në favor të Serbisë

Kryeministri Albin Kurti është kritikuar nga shefi i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, që nuk ka marrë pjesë fizikisht në Samitin BE-Ballkani Perëndimor të ...

Krasniqi dhe Abdixhiku takohen me emisarin gjerman, i bëjnë kërkesa dhe i japin zotime

Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin ka takuar ndaras kryetarët e dy partive opozitare në Kosovë, Memli Krasniqin e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lumir ...

LVV kritikon pushtetin në kryeqytet: "Nuk hyjmë në koalicion me PDK-në apo LDK-në"

Këshilltarët komunalë të Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë në një konferencë për media kanë kritikuar qeverisjen në kryeqytet.

Tahiri (PDK): Thaçi, Veseli, Krasniqi, Selimi e të tjerët po luftojnë betejën e radhës për Kosovën

“Hashim Thaçi me shokët e tij bashkëluftëtarë: Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin e shumë të tjerë janë në betejën e radhës për ...

Krasniqi pret në takim ambasadorin Hovenier, e sheh thelbësore ruajtjen e partneritetit me SHBA-të

Në prag të shënimit të 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës , kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve ...

Në mungesë kuorumi shtyhet sërish themelimi i dy komisioneve hetimore të propozuara nga PDK-ja

Themelimi i dy  komisioneve hetimore parlamentare të propozuara nga Partia Demokratike e Kosovës, është shtyrë për një seancë tjetër për shkak të mungesës së kuorumit ...

Tahiri: Në prag të 16-vjetorit të pavarësisë, po marrim kërcënime për shkëputje të partneritetit me SHBA-në

Kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka kritikuar Qeverinë Kurti lidhur me sanksionet e vendosura nga Bashkimi Europian dhe "kërcënimet" e Shteteve të Bashkuara të Amerikë...

PDK paralajmëron inicimin e kërkesave për krijimin e dy komisioneve të reja hetimore

Partia Demokratike e Kosovës ka vendosur të iniciojë themelimin e dy komisioneve të reja hetimore-parlamentare: njërin për tekstet shkollore dhe tjetrin për kontratat njëburimore.