Postet nga: Trusti

Nesër dorëzohet në Kuvend peticioni me nënshkrimet për riprocedim të Projektligjit për Trustin

Nesër në ora 10:00 do të dorëzohen në Kuvendin e Kosovës nënshkrimet e peticionit për nismën legjislative qytetare për Projektligjin për Trustin.

Mbi 15 mijë nënshkrime pro tërheqjes së mjeteve nga Trust-i

Mbi 15 mijë qytetarë e kanë nënshkruar brenda pesë ditëve peticionin, përmes së cilit kërkohet tërheqja e një pjese të kursimeve nga Trusti.

Nuk kalon në Kuvend tërheqja e Trusti-t

Me vota 44 për, 57 kundër dhe një abstenim Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar projektligjin për tërheqjen e mjeteve nga Trusti-i.

Ganimete Musliu: Kryeministri Kurti është egoist dhe keqpërdorues i shpresës së qytetarëve

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti “egoist dhe keqpërdorues të shpresës së qytetarëve”.

VIDEO - Kurti e Haxhiu përplasen për Trustin - flasin për masazhe e doktoratura

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu janë përplasur me njëri-tjetrin lidhur me inicimin e projektligjit për TRUSTI-n.

Murati: Projektligji për tërheqje rrënon Trustin

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se kërkesa për miratimin e projektligjin për tërheqjen e një pjesë të kursimeve rrënon Fondin ...

Kurti për Bekim Haxhiun: Nuk e kam ditë që është doktor shkence

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar projektligjin për tërheqjen e mjeteve të Trusti-t, duke kritikuar sponzoruesit, që janë nga PDK.

Besian Mustafa: Tërheqja e mjeteve nga Trusti është kërkesë e qytetarëve

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa në seancën ku po shqyrtohet projektligji për tërheqjen e një pjesë të Trusti-t tha se kjo do t’...