Postet nga: bekim haxhiu

Deputetët opozitarë ia numërojnë ministrit Murati “premtimet e papërmbushura”

Ministri i Financave, Hekuran Murati është përballur me kritika nga deputetët opozitarë në Komisionin për Shëndetësi, lidhur me skemat sociale dhe pensionale.

Gjykatësi Xhavit Halitit: 'Rri serioz, nuk ka asgja me kesh'

Seanca ndaj Xhavit Halitit i akuzuar për sulm ndaj Arben Gashit, deputetit të LDK-së, u përcoll me disa kërkesa ndaj të akuzuarit nga gjykatësi Driton Berisha.

Marrëveshja e Policisë me SHSKUK-në për trajtim me prioritet të policëve, deklarohet kryetari i Sindikatës së Policisë

Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri, ka deklaruar se nuk e ka parë marrëveshjen e nënshkruar mes Policisë së Kosovës dhe Shë...

Marrëveshja mes Policisë dhe SHSKUK-së për trajtim me prioritet të policëve, Bekim Haxhiu: E kundërligjshme dhe "dushk për gogla"

Marrëveshja mes Policisë dhe Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës që zyrtarëve policorë dhe rekrutëve t'u ofrohen me prioritet dhe pa pagesë shërbime shë...

Dosja e prokurorisë për përleshjen në Kuvend: Si i shkaktoi 'Kamishi' lëndime në nofullën e majtë ministrit Murati?

Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka ngritur aktakuzë ndaj katër të pandehurve, tre prej tyre deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe njëri zëvëndëskryeministër ...

Aktakuza për grushtet në Kuvend, flet Mërgim Lushtaku

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj deputetëve Mërgim Lushtaku, Hajdar Beqa, Bekim Haxhiu dhe zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, në lidhje me grushtet që u shkë...

Grushtat në seancën e 13 korrikut, aktakuzë ndaj tre deputetëve dhe një zv/kryeministri

Prokuroria Themelore e Prishtinës, përmes njoftimit për media, ka bërë të ditur se pas zhvillimit dhe zgjerimit të hetimeve, mbledhjes dhe analizimit të provave ka ngritur ...

PDK kërkon që në Kuvend të debatohet për grevën e minatorëve

Deputeti Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu deklaroi se sot prioritet i deputetëve duhet të jenë kërkesat e minatorëve të Trepçës të cilët janë ...