Postet nga: Skender Hyseni

Skender Hyseni e quan ‘skandal politik...’ refuzimin e Lumir Abxhikut për takim me presidentin e Shqipërisë

Skender Hyseni nga LDK ka kritikuar liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikun, i cili ka refuzuar takimin në Kuvendin e Kosovës me presidentin e ri të ...

Hyseni për referendumin: Qyqarllëk i Kurtit dhe Osmanit, servilizëm i Abdixhikut

Ish-koordinatori i Kosovës për Dialog me Serbinë, Skender Hyseni ka kritikuar ashpër liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku pasi partiq e këtij të ...

Aktakuzë ndaj Skender Hysenit

Ish-Koordinatori Shtetëror për Dialog në Zyrën e Kryeministrit, Skender Hyseni së shpejti do të paraqitet në bankën e të akuzuarit për tu përballur me ...

Skender Hyseni: Borell nuk mund të sillet sikur të ishte prokuror apo komandant policie në Kosovë

Ish-negociatori i Kosovës për bisedimet me Serbinë,  Skender Hyseni ka reaguar ndaj deklaratës së përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borrell në lidhje me aksionin ...

Skender Hyseni: Ushtria digjitale e Albin Kurtit s`lë kë pa e fyer në mënyrë çnjerëzore

Ish-koordinatori shtetëror për dialog me Serbinë dhe ish Ministri i Punëve të Jashtme, Skender Hyseni ka thënë  të gjithë autorët e shkrimeve kritike ndaj kryeministrit ...

Nuk u miratua rezoluta për marrëveshjen e Uashingtonit, reagon Skender Hyseni

Ish-koordinatori shtetëror për dialog me Serbinë, Skender Hyseni, ka reaguar pas mosvotimit të rezolutës së zbatimin e marrëveshjes së arritur më 4 shtator 2020 në Shtëpinë e ...

I dëmtuar nga tensionet, dialogu Kosovë–Serbi në pritje të një momentumi të ri

Ndërkohë që dialogu i tensionuar filloi të martën me një takim midis kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dy ish-koordinatorë...

Skender Hyseni kritikon Kurtin në ballafaqimin e parë me Vuçiq: Arrogant dhe pa sens diplomatik

Ish-Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka kritikuar paraqitjen e parë të kryeministrit, Albin Kurti në dialog përballë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.