Postet nga: Gjykata në Prishtinë

Kurteshi s'paraqitet në Gjykatë, dështon seanca për rastin ku ai akuzohet për sulm ndaj zyrtarit në KQZ

Prokurori, gjykatësi dhe Sami Kurteshi si i akuzuar për sulm ndaj një personi në KQZ, në seancën e mbajtur më 23.04.2024 ishin pajtuar që 29 prilli i këtij ...

62 vite dënim me burgim për grupin e dytë të të akuzuarve për rastin e dhunimit të 11-vjeçares

Gjykata Themelore në Prishtinë, departamenti për të mitur ka vendosur lidhur me grupin e dytë të të akuzuarve për rastin e dhunimit të 11-vjeçares.

Nuk e pranojnë fajësinë dy të akuzuarit për keqpërdorim e mashtrim me prokurim publik

Anil dhe Shefqet Damka janë ulur në bankën e të akuzuarve për t'u përgjigjur për akuzat e Prokurorisë për keqpërdorim dhe mashtrim me prokurim ...

Njëri nga të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, po gjykohet në Prishtinë për tjetër vepër penale

Trim Baraku, njëri nga katër të dyshuarit lidhur me rastin e grabitjes në Suharekë që kishte ndodhur më 22.11.2023, është duke u gjykuar në Gjykatën e Prishtinës ...

Gjykata e Prishtinës vendos për të arrestuarin në Ferizaj, i kërkuar për vrasjen në Oslo

I kërkuari për vrasje, tentim vrasje e përdorim të armës, Visar Avdyli, i cili u arrestua më 21.02.2024 në Ferizaj nga Policia e Kosovës ka dalë ...

Dështon nisja e rigjykimit ndaj ish-drejtorit të sekretariatit të KPK-së, Lavdim Krasniqi

Ish-drejtori i sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Lavdim Krasniqi dhe Flora Doda të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, Marigona Berisha e akuzuar pë...

Mungoi avokati, shtyhet gjykimi ndaj Sinan Vllasaliut i akuzuar për shmangie tatimi

I akuzuari për shmangie tatimore, këngëtari Sinan Vllasaliu u paraqit në Gjykatën e Prishtinës për tu përballur me pretendimet që prokuroria i vë ...

Dosja e Prokurorisë për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt - 'Unë ta zgjidhi këtë punë'

Disa orë para se të vritej Liridona Ademaj, i dyshuari për rastin e organizimit të vrasjes së gruas së tij, Naim Murseli ishte takuar me të dyshuarin Kushtrim Kokalla ...