Postet nga: besart mustafa

Prek fundin gjykimi ndaj Glauk Konjufcës për hedhjen e gazit lotsjellës

Gjykimi ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i akuzuar për përdorimin e armës apo mjetit të rrezikshëm lidhur me hedhjen e gazit lotsjellë...

Akuza për hedhje të gazit lotsjellës, Konjufca mbrohet në heshtje para gjykatës

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje para Gjykatës së Prishtinës gjatë dhënies së mbrojtjes së tij nën akuzat për hedhjen e gazit ...

Tre dëshmitarë thonë se nuk e panë Konjufcën duke hedhur gaz lotsjellës

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sabri Hamiti, Valdete Bajrami dhe Sllobodan Petroviq, dhanë dëshmitë e tyre lidhur me akuzat ndaj Glauk Konjufcës për hedhje të ...

Sabri Hamiti thotë para gjykatës se gazin lotsjellës në Kuvend e kanë hedhur tinëz përfaqësuesit e LVV-së

Në Gjykatën e Prishtinës sot po mbahet seanca e gjykimit ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca i cili akuzohet për hedhje të gazit lotsjellë...

Tani e shtatë vite Konjufca përballet me drejtësinë për hedhjen e gazit lotësjellës në Kuvend

 

Prokuroria kërkon dënimin e ish-koordinatorit për dialog, Skender Hyseni

Gjykimi ndaj ish-koordinatorit për dialog, Skender Hyseni i akuzuar për mos deklarim të pasurisë, po vije drejt fundit.

Në disa prej aktakuzave të Prokurorisë të ngritura kundër Andi Pajazitit përmendet se ai përdori armë

I njohur me nofkën “Italiani”, 29 vjeçari Andi Pajaziti është i njohur për institucionet e sigurisë dhe drejtësisë në Kosovë.