Postet nga: Shkolla

Kryeministri e ministri takojnë kryetarin e Kamenicës, flasin për shkollat që nuk po mbajnë mësim

Kryeministri  Avdullah Hoti ka thënë se Kosovës i duhet një strategji nacionale e reformimit të sistemit arsimor parauniversitar, sot gjatë takimit me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, ...

Zemaj ka një apel për mësimdhënësit

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, edhe sot gjatë ditës ka vazhduar vizitat nëpër shkollat e kryeqytetit për t’u njoftuar me përgatitjet e ...

Mësimi fillon të hënën, ende nuk dihet numri i mësimdhënësve të testuar për COVID-19

Mbi 1,500 mësimdhënës në gjithë territorin e Kosovës do të testohen për coronavirus, para se të fillojë procesi mësimor më 14 shtator.

Ministri Likaj kërkon 5 mijë teste për COVID-19 për mësimdhënës

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj tha sot se më fillimin e vitit të ri shkollor, kanë kërkuar nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, sigurimin ...

Prishtina hap tender 10 milionesh për ndërtimin e tri shkollave

Zyra e prokurimit në Komunën e Prishtinës  ka shpallur tenderë më vlerë 10 milionë euro për ndërtimin e tri shkollave.

Pejë – Vidhet një kompjuter në shkollë

 

Shkolla “28 Nëntori” në Raushiq të Pejës përfiton 13 mijë euro

Një shkollë nga Komuna e Pejës ka përfituar grante shkollore në vlerë prej 13 mijë euro.

Veliu: Nga nesër nuk ka mësim as në shkollat që përdorin plan-programin e Serbisë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu ka thënë që ka zhvilluar një takim me ministrin për Kthim dhe Komunitet, Dalibor Jevtiq me të ...