Postet nga: librat

MKRS jep mbi 270 mijë euro në mbështetje të botuesve të librit

Mbi 270 mijë euro është shumë që Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit i ka dhënë për mbështetjen e botuesve për botimin e veprave të 186 autorë...

Hapet Panairi i Librit "Prishtina 2024", botuesit ekspozojnë mijëra tituj të rinj

Me moton “Përgjigjja është libri” është hapur sot, më 05.06.2024, në Prishtinë edicioni i 24-të i Panairit të Librit “Prishtina 2024”.

Deputeti Hoxhaj i përmend notën mesatare në studime, ministrja Nagavci i kundërpërgjigjet

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj “janë përplasur” sot në Kuvend pasi Hoxhaj i përmendi ministres Nagavci notën mestare të studimeve.

Deputetja Hoxha - ministres Nagavci - 'Ke shkelur ligjin për arsimin parauniversitar'

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha ka shkaktuar të qeshura në  Kuvendin e Kosovës, përderisa ka kritikuar ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci për ...

Nagavci: Nga asnjë komunë nuk kemi marrë njoftim për mungesë të librave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, është deklaruar sot lidhur me çështjen e mungesës së librave shkollorë.

Kuvendi i Kosovës mban nesër dy seanca, një të rregullt e një të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë nesër dy seanca, një të rregullt dhe një të jashtëzakonshme.

Ministria e Arsimit reagon lidhur me pretendimet e drejtoreshës së Arsimit në Mitrovicë se rreth 38% e nxënësve nuk kanë tekste shkollore

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka reaguar lidhur me deklaratat e drejtoreshës së Arsimit në Komunën e Mitrovicës, Drita Kadriu, e cila ka thë...

Autoriteti i Konkurrencës me paralajmërim për shtëpitë botuese dhe libraritë

Raportimet e shumta që libraritë po i kushtëzojnë prindërit që t`i blejnë librat sipas kushteve të tyre dhe jo sipas kërkesave të prindërve ka bë...