Postet nga: drejtori

Vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj

Sot në moshën 66 vjeçare vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj.

Katër kandidatë në garë për drejtor të Bibliotekës Kombëtare ‘Pjetër Bogdani’

Katër kandidatë i kanë hyrë garës për drejtor të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdani” në Prishtinë.

Pesë muaj pas dorëheqjes, emërohet drejtori i ri i Financave në Prizren

Drejtoria për Ekonomi dhe Financa në komunën e Prizrenit nga sot do të udhëhiqet nga Furkan Erguler.

Teatri Kombëtar mbetet në dorë të ushtruesve të detyrës së drejtorëve

Nga dita e djeshme Teatri Kombëtar i Kosovës ka mbetur pa drejtorin e përgjithshëm, pasi regjisori Agim Spoi ka përfunduar po dje mandatin e tij ...

Ish– Drejtori i Prizrenit dënohet për lidhje kontratash pa tender

Ish- Drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Hasan Hasani, është dënuar me 3 mijë euro gjobë sepse lidhi disa kontrata për video reklamuese me media duke mos hapur ...

Ish-drejtori i Ramadan Mujës kërkon kohë nga Gjykata për ta negociuar pranimin e fajësisë

Hasan Hasani, i cili gjatë viteve 2015 – 2016 ka qenë Drejtor i Shërbimeve Publike në Komunën e Prizreni, ka dalë sot para gjykatës për t`u përballur ...

Ambasada Amerikane mbështet shoqërinë civile që Haskuka ta shkarkojë drejtorin me aktakuzë

Më 1 gusht, Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj Drejtorit të Financave Ertan Simitçi për vepër penale të keqpërdorimit i pozitës apo autoritetit zyrtar.

Prizren: Haskuka planifikon buxhetin 50 milionësh bashkë me drejtorin e akuzuar për keqpërdorim të detyrës

Komuna e Prizrenit ka organizuar 5 dëgjime publike për buxhetin 50 milionësh për vitin 2020.