Postet nga: Shkolla

Përfshihet nga zjarri një shkollë në Podujevë

Shkolla në fshatin Lluga të Podujevës “Ilir Konushefci” është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm.

70% e shkollave të Ferizajt s’kanë mbajtur mësim sot

Shumica e shkollave të Ferizajt sot nuk kanë mbajtur mësim, kështu duke i’u përgjigjur pozitivisht thirrjes së SBAShK, që dita e hënë të jetë ditë ...

Një pjesë e shkollave të Gjilanit s’mbajnë mësim

Disa shkolla të Gjilanit sot nuk kanë mbajtur mësim, kështu duke i’u përgjigjur pozitivisht kërkesës së SBAShK që dita e hënë, për ...

'Tenderi' rrezikon t`i lë pa ngohje shkollat në Vushtrri

Kanë kaluar më se gjashtë muaj që kur Komuna e Vushtrrisë ka hapur tender për “furnizim me dru për ngrohje” për shkollat fillore, të mesme dhe pë...

Nxënësit e “Pavarësisë” sot iu rikthehen bankave të shkollës

Nxënësit e Shkollës Fillore të Mesme të Ulët (ShFMU) “Pavarësia” në Prishtinë do të kthehen sot në bankat shkollore.

Sfidat për pushim mjekësor për stafin teknik shkollor me sëmundje kronike

Punëtori teknik i shkollës së Mesme Profesionale në Shtime, Hajrush Ajeti i cili vuan nga sëmundja e mushkërive, para dy javësh ishte ankuar se po ...

4 nxënës dhe 15 mësimdhënës në Prizren rezultojnë pozitivë me COVID-19

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi në komunën e Prizrenit sot ka mbajtur mbledhjen e radhës të vitit 2020 ku është bërë e ditur se ...

Komuna e Prishtinës sqaron se në cilat raste shkohet me mbyllje të shkollave

Dje Komuna e Prishtinës ka raportuar se për shkak të infektimit me virus të disa nxënësve dhe mësimdhënësve, shkolla fillore ‘Xhemail Mustafa’ është ...