Postet nga: Ruairí O'Connell

Haradinaj pret që Britania të mbetet kundër ndryshimit të kufijve

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj pritur në një takim përshëndetës ambasadorin e Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell.

Ministri Gashi priti në takim lamtumirës ambasadorin O’Connell

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë,  Ruairi O’Connell, të cilin e ...

O’Connell takon zyrtarë të VV-së, Kurti i flet për zgjedhjet e reja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, shefi i Grupit Parlamentar, të VV-së, Glauk Konjufca dhe dy deputetet Saranda Bogujevci dhe Fitore Pacolli, pritën në takim lamtumirës ...

Isa Mustafa takon ambasadorin O'Connell

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot ka pritur në takim lamtumirës Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Ministri i Tregtisë takon ambasadorin britanik, nuk ia citon asnjë deklaratë

Një ditë pas përvojës së hidhur të ambasadorit në largim të Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, me Ministrinë e Integrimit Evropian, për shtrembërim ...

Ministria e Dhurata Hoxhës e pranon mashtrimin ndaj ambasadorit britanik

Sot gjatë ditës ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në një takim Ambasadorin në largim të Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell.

Ambasadori O’Connell demanton ministrinë e Dhurata Hoxhës

Sot, në një takim përshëndetës, Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell e priti Ministrja në largim, Dhuarta Hoxha.

Ambasadori britanik reagon rreth interpretimeve të deklaratës së Quint-it

Ambasadori në shkuarje i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka komentuar disa deklarime të analistëve se, deklarata e shteteve të Quintit nënkupton edhe formimin e ...