Postet nga: kujtim gashi

MKRS investon 4 milionë euro për Qendrën Multifunksionale në Ferizaj

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Komuna e Ferizajt kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi për ndërtimin e Qendrës Multifunksionale në Ferizaj.

Ministri Gashi inspekton punimet në Kullën e Azem Galicës

Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka inspektuar punimet që po bëhen për restaurimin dhe konsolidimin e Kullës së Azem Bejtës, ...

Ministria e Kulturës mbështet vendimin për ndalimin e punimeve në Kalanë e Novobërdës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit është vënë në mbështetje të vendimit të Institutit të Kosovës për Mbrojtje të Monumenteve për ndërprerjen e ...

Ministri i Kulturës Kujtim Gashi takon dy drejtorë nga Maqedonia e Veriut

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka pritur sot në selinë e MKRS në Prizren, një delegacion nga Republika e Maqedonisë së Veriut.

Kadri Veseli viziton QKK, lavdëron ministrin Kujtim Gashi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka lavdëruar ministrin e Kulturës në detyrë, Kujtim Gashi për, siç ka thënë ai luftën kundër korrupsionit, gjatë një ...

Gashi nënshkruan rregulloren për ansamblet rezident të TKK-së

Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, e ka nënshkruar Rregulloren për themelimin dhe funksionimin e Ansamblit Rezident të aktorëve të Teatrit Kombëtar dhe teatrove të qyteteve.

Ministri Gashi priti në takim lamtumirës ambasadorin O’Connell

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë,  Ruairi O’Connell, të cilin e ...

Zgjedhjet, ministri i PDK-së kërkon lokacion për statujat e Fadil Vokrrit e Majlinda Kelmendit

Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, ka kërkuar nga kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, që të sigurojë dy lokacione, njëra për vendosjen e ...