Postet nga: Endrit Shala

Nisma Socialdemokrate nuk do ta përkrahë mocionin e LVV-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Partia e Fatmir Limajt nuk do ta përkrahë mocionin e mosbesimit të iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë të cilës i prin ...

Endrit Shala vozitet me veturë më të shtrenjtë se shefi i tij Fatmir Limaj

Endrit Shala, deputet në Kuvendin e Kosovës dhe sekretar për marrëdhënie me publikun në Nismën Socialdemokrate vozitet me veturë më luksoze se shefi i tij ...

Sulmin e Endrit Shalës ndaj gazetarit gjykata nuk e sheh si lëndë me prioritet

Ish ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, po akuzohet nga Prokuroria për sulmin ndaj gazetarit të Indeks Online, Ensar Ramadani në dhjetor të 2019.

Nagavci e prezanton Endrit Shalën si deputet të pavarur

Derisa deputetët diskutonin për rezolutën për unitet politik në mbrojtje të vlerave të popullit të Kosovës, një debat i ashpër ka ndodhur në mes ...

Mosrespektimi i kuotës gjinore, Kryesia e Kuvendit kthen prapa listën me kandidatë për bord të KOSTT-it

Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike e ka dërguar në Kryesi të Kuvendit listën me 12 kandidatë për anëtarë ...

Telekomi i Kosovës me mbi 4.8 milionë euro borxh ndaj ARKEP-it, rrezikon të shkojë në përmbarim

Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike në mbledhjen e ardhshme e ka ftuar për raportim U.D Kryeshefen Ekzekutive të Telekomit ...

Ish-ministrat e Ramush Haradinajt “Marakli t ‘armëve”

‘Marakli t‘kerreve’, ‘Marakli t‘biçikletave’, ‘Marakli t‘shpijave’ e ‘Marakli t‘motorëve’, janë disa nga grupet e shumta në rrjetet sociale.

Komisioni për Ekonomi diskuton për monopolin e Devollëve në energjinë solare

Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjikë në kuadër të mbledhjes së rregullt, sot ka diskutuar për hulumtimin e emisionit ‘Jeta ...