Postet nga: demantim

Qeveria: Lajmi për përfundimin e mandatit të të dërguarit amerikan Escobar, nuk doli nga ne

Qeveria e Kosovës në një përgjigje për KALLXO.com mohoi pretendimet se lajmi rreth përfundimit të mandatit të të dërguarit amerikan për Ballkanin Perë...

Hajredin Kuçi demanton raportimet për arrestimin e tij dhe bastisjen e shtëpisë nga Gjykata Speciale

Paraditen e datës 07.03.2024, disa media kanë raportuar për arrestimin nga Gjykata Speciale e disa për bastisjen e shtëpisë së Hajredin Kuçit, ish-ministrit të Drejtësisë ...

Policia demanton lajmet për një aksion anti-drogë në veri

Gjatë ditës së sotme mediat kanë raportuar për një aksion anti-drogë në pjesën e veriut të Kosovës.

LDK kërkon dorëheqjen e Besnik Bislimit pas demantimit që i bëri zyrtari i Këshillit të Evropës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kërkuar dorëheqjen e zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, pasi zëvendëssekretari i përgjithshëm i Këshillit të Evropë...

Zyrtari i Këshillit të Evropës "e qet në rrenë" zëvendëskryeministrin Bislimi

Bjorn Berge, Zëvendëssekretar i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, e ka demantuar zëvendëskryeministrin e Kosovës për Dialog, Besnik Bislimin në ...

Policia demanton LVV në Prizren: Nuk kemi intervistuar askënd

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Prizren, po pretendon që disa persona janë intervistuar nga Policia e Kosovës për grumbullime të palejueshme në afërsi të qendrave të ...

Posta e Kosovës reagon ndaj mediave që publikuan artikuj për "zhdukjen e 40 mijë eurove”

Përmes një komunikate për media Posta e Kosovës thekson se me këtë lajm, po tentohet të njolloset kjo ndërmarrje.

Policia e Kosovës demanton raportimet e mediave serbe

Forcat e rendit të Kosovës, kanë demantuar një raportim të një medie në Serbi të bërë sot gjatë ditës.