Postet nga: Prokuroria Themelore në Pejë

Gjykata vendos ndaj personit që dyshohet se dhunoi vajzën e vëllait të tij në Istog

Gjykata Themelore në Pejë ka aprovuar kërkesën e Prokurorit të Shtetit për caktimin e masës së paraburgimit ndaj personit që dyshohet se dhunoi mbesën e ...

Çka do të ndodhë me të burgosurit të cilëve iu gjetën telefoni e kabllot e tjera në qeli?

Dy orë zgjati bastisja nga 57 oficerë në pavijonin gjysmë të hapur, pavijoni numër gjashtë, të Burgut të Dubravës me qëllim që të shihet nëse ka kontrabandë ...

Si u ndanë ekipet për bastisje në Burgun e Dubravës?

Gjithsej 57 oficerë morën pjesë në bastisjen që u bë në pavijonin gjashtë të Burgut të Dubravës që u bë nën asistimin e Prokurorisë së Pejës, me ...

Shërbimi Korrektues pranoi informacione për drogë brenda Burgut të Dubravës

Pavijoni numër gjashtë i Burgut të Dubravës ka qenë cak i bastisjes nga ana e Shërbimit Korrektues të Kosovës dhe Prokurorisë së Pejës, pasi SHKK ...

Pamje ekskluzive nga bastisja në Burgun e Dubravës

Në një angazhim të përbashkët, Shërbimi Korrektues i Kosovës së bashku me Prokurorinë e Pejës kanë realizuar bastisje në Burgun e Dubravës, saktë në ...

Vrasja me thikë në Pejë, aktakuzë ndaj një personi

Prokuroria Themelore në Pejë, ka ngritur aktakuzë kundër K.S., si i dyshuar për vrasjen që ka ndodhur më 20 janar 2022, në Pejë.

Prokuroria: Vrasja në tentativë në Pejë dyshohet se u krye në mënyrë dinake

Një person ka mbetur i plagosur mbrëmë nga arma e zjarri nё fshatin Lutogllavё- Pejё.

Detaje nga plagosja e një personi në 'Veternik'

Në një lokal në lagjen "Veternik "në Prishtinë ka mbetur i plagosur një person, pasi dyshohet se persona të panjohur e kanë qëlluar atë me armë zjarri.