Postet nga: Prokuroria Themelore në Pejë

Detaje nga Prokuroria për arrestimet që ndodhën pas vrasjes tragjike në Gllogjan - VIDEO

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Pejë, Agim Kurmehaj ka dhënë detaje të reja në lidhje me arrestimet që kanë ndodhur pas vrasjes që ka ndodhur më 26 nëntor në ...

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale: Vrasjen në Gllogjan po e trajton Prokuroria e Pejës

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj, ka thënë në një bisedë të shkurtër përmes telefonit për KALLXO.com se rastin e vrasjes së trefishtë në fshatin ...

Vrasjet në Deçan: Plumbat e shkrepur përfunduan në trupat e viktimave

Gjatë ditës së sotme ka përfunduar këqyrja e vendit të ngjarjes nga ana e ekipeve hetimore të Policisë pas ngjarjes të së premtes ku mbetën të ...

Prokurori tregon për masat e fshehta që zbuluan grupin e dyshuar për fajde

Prokurori, Ersan Qavolli, cili ka trajtuar rastin për fajde në Pejë në emisionin "Kallxo Përnime" ka treguar rrugën që është ndjekur për të zbuluar rastin të ...

Negociatat mes viktimës dhe fajdexhiut në Pejë

Një person nga qyteti i Pejës kishte kërkuar para nga një person tjetër në vlerë prej 13 mijë euro, ndërsa i dëmtuari për të një...

Si u zhvillua marrja e fajdeve nga familja e fajdexhinjve të dyshuar?

Një person i njohur në rajonin e Pejës për fajde kishte vdekur javë më parë ndërsa rrjeti nuk u shua pasi punën e marrjes së fajdeve ...

Fajdetë në Pejë, mori 200 euro borxh, pagoi 5 mijë euro kamatë

Muajin e kaluar, një aksion i Prokurorisë së Pejës vuri në pranga disa persona të dyshuar për fajde në rajonin e Pejës.

Dosja e fajdeve në Pejë - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po shfaqen pamje ekskluzive të negociatave dhe arrestimit të një gruaje të dyshuar për fajde në Pejë.