Postet nga: Prokuroria Themelore në Pejë

VIDEO - Prokurori shpjegon arrestimet për shkelje të rregullave për parandalimin e coronavirusit

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë”, prokurorë të Rajonit të Prishtinës, Prizrenit e të Pejës kanë shpjeguar në detaje për masat e ndë...

Misteri i vrasjes së Qerim Kelmendit, rasti kalon në Prokurorinë Speciale

Djegia e veturës dhe trupit të Qerim Kelmendit, e cila është cilësuar si vrasje nga ana e Prokurorisë Themelore në Pejë, tash e tutje do të trajtohet nga ...

Rekomandohet shtimi i masave të sigurisë në burgun e Dubravës

Pas një takimi të mbajtur gjatë ditës së sotme, në Prokurorinë Themelore në Pejë, është rekomanduar shtimi i masave të sigurisë Brenda burgut të Dubravës.

Pasi i tha policit 'Me ta lidhë një shuplakë e sheh kush jam unë', Prokuroria i ngriti aktakuzë

Prokuroria Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj një personi të dyshuar për pengim të një zyrtari policor në kryerjen e detyrës zyrtare.

Dosja e Prokurorisë: Pejani kërcënoi gruan se do ta mbysë me xhemper

“Kom me të mbyt dhe e di se për këtë do të shkoj në burg”, ishin fjalët e burrit në Pejë i cili, sipas Prokurorisë, tentoi ta ...

Aktakuzë ndaj personit që votoi për vëllain që i jetonte në Itali

Një komisioner dhe një qytetar janë pjesë e aktakuzës së ngritur nga ana e Prokurorisë Themelore të Pejës për keqpërdorim të drejtës së votimit.

Dosja e Prokurorisë - Përgatiti bukë për UÇK-në, mori statusin e rrejshëm të veteranes luftëtare

Gjykata e Pejës ka dënuar gjatë ditës së djeshme, Rifadije Elshanin, e cila akuzohej se ka prezantuar dokumente të falsifikuara, për të përfituar pension kundë...

Prokuroria jep detaje për vjedhjen në shtëpinë e policit të vrarë, Izet Demaj

Mbrëmjen e së shtunës, në Vrellë të Istogut, brenda shtëpisë së policit të vrarë Izet Demaj ndodhi një vjedhje.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!