Postet nga: Prokuroria Themelore në Pejë

Prokuroria inicion hetime për lëvizjen anti-islame që u themelua në Deçan

Ditë më parë në Komunën e Deçanit, një grup personash u mblodhën në një ndërtesë e nga aty dhanë lajmin se kanë themeluar një lëvizje ...

Impakti i KALLXO.com, Gjykata në Pejë ia kthen veturën e sekuestruar personit që ka autorizimin e saj

Një veturë "Passat" ishte bërë 'mollë sherri' në mes dy personave që njiheshin me vite me njëri-tjetrin, e për të njëjtën veturë Prokuroria Themelore në ...

Asgjësohen rreth 2,000 kilogramë mish dhe produkte mishi të dyshimtë

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) ka njoftuar se të premten ka organizuar një aksion të përbashkët kontrolli me Policinë pas pranimit të informatës se në disa ...

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen në Klinë

Prokuroria në Pejë ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj Tush Frrokut, i dyshuar për vrasjen që ndodhi pasditen e 7 gushtit në një lokal në Klinë.

Profesori denoncohet për dhunë në familje, incidenti dyshohet se filloi nga mosmarrëveshja për mosgatimin e piteve me spinaq

Një rast i dhunës në familje po pretendohet se ka ndodhur më 13 korrik.

Arrestohet i dyshuari për kanosjen e dy prokuroreve në Pejë

Dy prokurore të Prokurorisë së Pejës ishin kanosur nga një person përmes telefonit më 14 korrik 2023.

Kanosen dy prokurorë në Pejë, policia lokalizon të dyshuarin

Dy prokurorë të Prokurorisë Themelore në Pejë janë kanosur nga një person përmes telefonit.

Prokuroria e Pejës po heton rastin e vërshimeve tragjike të 24 qershorit

Prokurori i Prokurorisë së Pejës, Ersan Qavolli ka konfirmuar në Kallxo Përnime se kanë filluar hetimet për rastin e vërshimeve që ndodhën në fund të ...