Postet nga: Prokuroria Themelore në Pejë

Rrëfimi i viktimës së fajdesë në Pejë: Fajdeja po ta mbytke familjen e po e mbytshe edhe veten

“Fajdeja ish që po ta mbytke familjen e po të mbytke edhe vet, pe mbytshe edhe vetën”. Janë disa nga fjalët e një qytetari të Pejës i ...

Rrëfimi i viktimës së fajdesë dhe arratisja e Driton Podrimqakut - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohen pamje ekskluzive të arratisjes së të dyshuarit për fajde, i cili po konsiderohet person me rrezikshmëri të lartë, Driton Podrimqakut.

Paraburgim për personin që dyshohet se goditi policin me veturë

Driton Podrimqaku është dërguar gjatë ditës së sotme në paraburgim me vendim të Gjykatës së Pejës.

Prokuroria hedh poshtë kallëzimin penal ndaj kryeimamit të Pejës, Enes Goga

Një kallëzim penal ndaj kryeimamit të Pejës, Enes Goga, që ishte dorëzuar nga imami Zydi Hajzeri, është hedhur poshtë nga Prokuroria Themelore në Pejë.

I dyshuari për plagosjen në Pejë, në arrati - FOTO

Prokuroria në Pejë ka arritur që të identifikoj të dyshuarin për plagosjet në Pejë të cilat ndodhën sot.

Qytetari i plagosuri në Pejë është 22 vjeçar nga Deçani

Një qytetar, kalimtar rasti ka marrë plagë në këmbë pas një shkëmbimi me armë zjarri e cila ka ndodhur në Pejë gjatë ditës.

Kryeprokurori konteston komunikatën e burgut, vetëvrasja e të burgosurit mund të konstatohet vetëm pas hetimeve

Shërbimi Korrektues i Kosovës gjatë ditës së sotme me anë të një njoftimi për media ka treguar se një i burgosur në Burgun e Dubravës ...

VIDEO - Prokurori shpjegon arrestimet për shkelje të rregullave për parandalimin e coronavirusit

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë”, prokurorë të Rajonit të Prishtinës, Prizrenit e të Pejës kanë shpjeguar në detaje për masat e ndë...