Postet nga: Prokuroria Themelore në Gjilan

Kërkohet paraburgim për zyrtarin policor të dyshuar për sulm seksual

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në Gjilan, ndaj zyrtarit policor R. Sh., nën dyshimet pë...

Arrestohet Vali Corleone, Prokuroria tregon se çfarë gjetën në shtëpinë e tij

I njohuri me emrin 'Princ Valentino Corleone', është ndaluar gjatë ditës së djeshme nga Prokuroria Themelore në Gjilan.

Detaje për rrëmbimin e shtetasve maqedonas dhe roli i dy policëve specialë në rast

Përfshirja e zyrtarëve policorë në vepra penale është dëshmuar ditëve të fundit nga ngjarje të ndryshme të cilat ndodhën.

Suspendohet punëtori i RTK-së, dyshohet se u përfshi në skandalin e rrëmbimit në Gjilan

Një punëtor i Radio Televizionit të Kosovës, me inicialet F. S., gjatë ditës së djeshme është arrestuar së bashku me pesë persona të tjerë, dy nga ta ...

Katër nga të arrestuarit për rrëmbimin e shtetasve maqedonas me të kaluar kriminale

Njëri nga zyrtarët policor me inicialet V. K., punëtori i RTK-së, F. S., dhe dy qytetarë të tjerë V. K., dhe M. I., (grua) sipas dosjes së ...

Dosja e Prokurorisë për rrëmbimin e shtetasve maqedonas, policët ju grabitën euro, franga e dinarë

Dy zyrtarë policor, V.K., dhe B.N., një punëtor i RTK-së F. S.,  dhe dy persona të tjerë, V. K., njëri nga ta grua - M. I., ...

Arrestohen dy policë, dyshohet se rrëmbyen dy persona

Pesë persona ndër ta edhe dy zyrtarë policorë janë arrestuar nën dyshimin për rrëmbim.

Prokuroria: Polici e qëlloi veten në derën e stacionit të Policisë

Një ngjarje e rëndë është raportuar në orët e mbrëmjes së sotme. Një polic dyshohet se ka kryer vetëvrasje me armë zyrtare.