Postet nga: Prokuroria Themelore në Gjilan

Prapaskenat e operacionit Karaçeva - VIDEO

Një plan mirë i planifikuar, i cili rezultoi me arrestimin e më shumë se 30 personave, 12 nga ta të cilët ishin zyrtarë policorë, e u konfiskuan kafshë të dyshuara si ...

Paraburgim për zyrtarin e Postës në Gjilan për përvetësim të 16 ndihmave sociale

Prokuroria Themelore në Gjilan ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për zyrtarin e PTK-së në Gjilan, i dyshuar për përvetësim në detyre.

Rritet numri i të arrestuarve në rastin e Karaçevës

B.A dhe SH.I janë arrestuar si të dyshuar lidhur me rastin Karaçeva, duke e dërguar numrin në 63 të të arrestuarve për këtë rast.

Kush e vendosi datën për ndërhyrjen në Karaçevë

Mbi një vit hetim intensiv, masa të shumta të fshehta të vëzhgimit, identifikimi i personave të dyshuar për bixhoz e kontrabandë, do të përfundonte me një aksion ...

Si nisi hetimi i rastit Karaçeva?

Emisioni i sotëm në “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hetimin disa mujor të institucioneve në lidhje me kapjen dhe arrestimin e më shumë se 50 personave në lidhje me rastin ...

LIVE- Dosja e Karaçevës

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” do të shfaqen pamjet ekskluzive dhe detajet në lidhje me aksionin e 18 shtatorit në fshatin Karaçevë pak metra larg vijës kufitare ...

Pas aksionit të sotëm në disa lokacione në Kosovë, Prokuroria në Gjilan thërret konferencë për media

Prokuroria e Gjilanit rreth orës 17:00 ka paralajmëruar konferencë për media pas aksionit të sotëm i cili u zhvillua në disa lokacione në Kosovë.

Rasti i Karaçevës, zgjerohet aksioni në pjesë tjera të Kosovës

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se mëngjesin e sotëm, është zgjeruar operacioni i cili është vazhdimësi e rastit në zonën e Karaçevës që ...