Postet nga: Prokuroria Themelore në Gjilan

Prokuroria ushtron ankesë pasi Gjykata vendosi që të dyshuarve për keqpërdorim me tenderin në Kamenicë t’u caktohet masa më e lehtë

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ushtruar ankesë për vendimin e Gjykatës në Gjilan që të caktoj masën e paraqitjes në stacion policor për katër të ...

Gjilan, arrestohet pronari i një kompanie, i siguroi një kompanie tjetër 66 mijë euro për punët që s'i kreu kurrë

Pronari i një kompanie është ndaluar sot nga Prokuroria e Gjilanit.

Arrestohet një biznesmen, dyshohet se fitoi tenderë rreth 2 milionë euro me dokumente të falsifikuara

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka arritur që të ndalojë të dyshuarin me inicialet I. H. në kohëzgjatje për 48 orëve për arsye se dyshohet se ka kryer ...

Kërkohet 1 muaj paraburgim për personin që dyshohet se fitoi tender me vlerë 47 mijë euro përmes dokumenteve të rreme

Prokuroria Themelore në Gjilan po kërkon paraburgim për të dyshuarin i cili dyshohet se fitoi tender përmes dokumenteve të rreme .

Dosja e Prokurorisë: Si u ndërtuan kazinotë e Mentor Maqanit e Deniz Hysenit në Karaçevë

Mentor Maqani dhe 72 persona të tjerë po akuzohen nga Prokuroria e Gjilanit për disa vepra penale.

Aktakuza ndaj 14 zyrtarëve policorë, cila ishte lidhja e tyre me kontrabandën në Karaçevë?

73 persona, ndër ta 14 zyrtarë policorë, janë duke u akuzuar nga Prokuroria e Gjilanit për veprimtari ilegale në zonën e Karaçevës.

Vrasja në Gjilan, arrestohet edhe personi i pestë që ishte në kërkim

Mbrëmjen e kaluar një person ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit.

Prokuroria: Rasti i vrasjes me thikë i 19 vjeçarit nga Gjilani ende vazhdon të hetohet

Kanë kaluar një vit që nga vrasja me thikë e 19 vjeçarit nga Gjilani, por që kryesi i veprës nuk është gjetur ende.