Postet nga: arben kadriu

Vrasja në Gjilan, Prokuroria: Të dyshuarit dolën nga vetura dhe gjuajtën në drejtim të viktimës

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka kërkuar nga Gjykata, caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve F. O., G. B. dhe I. V., për shkak të ...

Prokuroria ka kërkuar ekzaminimin mjekësor të së miturës që dyshohet se u sulmua seksualisht nga polici

Një e mitur dyshohet se është sulmuar seksualisht nga një pjesëtar i Policisë së Kosovës.

Arrestohet Vali Corleone, Prokuroria tregon se çfarë gjetën në shtëpinë e tij

I njohuri me emrin 'Princ Valentino Corleone', është ndaluar gjatë ditës së djeshme nga Prokuroria Themelore në Gjilan.

Iniciohet procedurë disiplinore ndaj prokurorit Agron Uka

Kryeprokurori i Prokurorisë së Gjilanit, Arben Kadriu ka ushtruar në Këshillin Prokurorial të Kosovës kërkesën për inicimin e procedurës disiplinore ndaj prokurorit Agron Uka, ...

Arrestohen dy policë, dyshohet se rrëmbyen dy persona

Pesë persona ndër ta edhe dy zyrtarë policorë janë arrestuar nën dyshimin për rrëmbim.

Prokuroria: Polici e qëlloi veten në derën e stacionit të Policisë

Një ngjarje e rëndë është raportuar në orët e mbrëmjes së sotme. Një polic dyshohet se ka kryer vetëvrasje me armë zyrtare.

Gjyqtari kalon në Gjykatën e Apelit, nuk mbahet seanca ndaj të akuzuarve për vrasjen e kushëririt

Besmir Ismajli, Samet Ismajli, Fisnik Ismajli, Ismet Ismajli dhe Izri Ismajli, të akuzuar për vrasjen e Muhamet Ismajlit në fshatin Sadovinë e Çerkezëve dhe Ermond Ismajli, i akuzuar ...

Gjykata në Gjilan dënon ish-kryetarin e Kllokotit

Sasha Mirkoviq, ish-kryetar i Komunës së Kllokotit, tani nënkryetar, është gjetur fajtor dhe është dënuar nga Gjykata në akuzën e cila atë e ngarkonte me veprë...