Postet nga: Prokuroria Themelore në Gjilan

Pamje ekskluzive, arrestimi i policit të dyshuar për abuzim seksuali

Pamje ekskluzive të arrestimit të zyrtarit policor nga rajoni i Gjilanit po transmetohen në emisionin "Kallxo Përnime".

Cilat masa të fshehta u përdorën për arrestimin e policit të dyshuar për sulm seksual?

Javën e kaluar arrestimi i një zyrtari policor, i cili dyshohej se kishte abuzuar seksualisht një të mitur në regjionin e Gjilanit, u bë temë diskutimi në shoqërinë ...

Arrestohet edhe një ish-pronar i një kazinoje në Karaçevë

Ish-pronari i kazinos “Admiral” në fshatin Karaçevë është arrestuar nën dyshimin për organizim të skemave piramidale.

Kërkohet paraburgim për zyrtarin policor të dyshuar për sulm seksual

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në Gjilan, ndaj zyrtarit policor R. Sh., nën dyshimet pë...

Arrestohet Vali Corleone, Prokuroria tregon se çfarë gjetën në shtëpinë e tij

I njohuri me emrin 'Princ Valentino Corleone', është ndaluar gjatë ditës së djeshme nga Prokuroria Themelore në Gjilan.

Detaje për rrëmbimin e shtetasve maqedonas dhe roli i dy policëve specialë në rast

Përfshirja e zyrtarëve policorë në vepra penale është dëshmuar ditëve të fundit nga ngjarje të ndryshme të cilat ndodhën.

Suspendohet punëtori i RTK-së, dyshohet se u përfshi në skandalin e rrëmbimit në Gjilan

Një punëtor i Radio Televizionit të Kosovës, me inicialet F. S., gjatë ditës së djeshme është arrestuar së bashku me pesë persona të tjerë, dy nga ta ...

Katër nga të arrestuarit për rrëmbimin e shtetasve maqedonas me të kaluar kriminale

Njëri nga zyrtarët policor me inicialet V. K., punëtori i RTK-së, F. S., dhe dy qytetarë të tjerë V. K., dhe M. I., (grua) sipas dosjes së ...