Postet nga: Mbledhja

Mblidhet Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes (FOTO)

Një takim mes Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje është paraparë të mbahet për pak minuta në selinë e tyre.

LDK ende nuk ka emrin e kandidatit për kryeministër

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani tha se kanë diskutuar se si t’i fitojnë zgjedhjet dhe ...

Vetëvendosje paralajmëron protesta kundër shkëmbimit të territoreve (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i bëri thirrje anëtarëve të partisë për angazhim në protesta paqësore që kundërshtojnë idetë e Presidentit ...

Këmbimet e Pronave Shkaktojnë Diskutime në Kuvendin e Prishtinës

Pikat 3, 4 e 5 të rendit të ditës, sipas të cilave disa qytetarë kishin kërkuar këmbim të pronave të tyre me prona komunale, shkaktuar debat në mbledhjen e sotme ...

Zyrtarizohet Grupi i Ri Parlamentar

Dardan Sejdiu, deputeti i Kuvendit të Kosovës, në një konferencë për shtyp pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka thënë se e kanë dorëzuar në Kryesinë ...

Mblidhet Kryesia e Vetëvendosjes-Mungojnë të Dorëhequrit

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje është mbledhur sot në Prishtinë për të diskutuar dorëheqjet e disa personave nga strukturat e saj.

Mblidhet Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosja do të mbajë sot mbledhjen e kryesisë së partisë.

Mblidhet Kuvendi i Odës së Avokatëve

Kuvendi i Odës së Avokatëve të Kosovës po e mban sot mbledhjen e tij të punës.