Postet nga: Mbledhja

Themelohet Komisioni Ad-hoc për përzgjedhjen anëtarëve të Bordit të KPMM-së

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme e ka themeluar Komisionin Ad-hoc për përzgjedhjen e katër anëtarëve të Bordit të Komisionit të Pavarur pë...

Qeveria Kurti cakton limitet e pagave në ndërmarrjet publike

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim për mënyrën e funksionimit të Ndërmarrjeve Publike.

Mblidhet kryesia e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) sot nga ora 16:00 do të mbajë mbledhjen e kryesisë së saj. Kryetari i këtij subjekti politik, Isa Mustafa, ka ftuar kryesinë në më...

Kryesia e Kuvendit sot vendos për seancën e votimt të Qeverisë Hoti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 10:00 për të diskutuar rreth caktimit të seancës, ku pritet të votohet Qeveria e re.

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër (e mërkurë).

Mblidhet Qeveria - Projekt-buxheti për 2020-ën dhe për masat mbrojtëse ndaj coronavirusit në rend dite

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme në rend ditë ka propozim buxhetin për vitin 2020.

Ministrat e qeverisë Kurti, arrijnë në Prevallë

Partnerët e koalicionit LVV dhe LDK sot do ta kalojnë gjithë ditën në një mbledhje në një nga hotelet e Prevallës.

Kurti: Jam i gatshëm të takohem përditë me LDK-në

Sot është mbajtur mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari Albin Kurti.