Postet nga: KPK

Vrasja e gruas në Llaushë të Skenderajt, pas raportimit të KALLXO.com, Këshilli Prokurorial me masë disiplinore ndaj prokurores Kasaloviq

Disa muaj pasi që KALLXO.com shpërfaqi mënyrën se si prokurorja Stojanka Kasaloviq liroi në procedurë të rregullt të dyshuarin për vrasjen e gruas në Llaushë, ...

Shqipdon Fazliu i drejtohet Kushtetueses për procesin e zgjedhjes së Kryeprokurorit të Shtetit

Shqipdon Fazliu, njëri nga kandidatët për Kryeprokuror të Shtetit, i cili nuk ka arritur që të listohet i pari në këtë garë, ka ushtruar kërkesë ...

Intervistë me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi.

Gjyqtarja që e dënoi me 8 muaj burgim dhunimin e të miturës pritet të kthehet përsëri në punë

Gjyqtarja e Departamentit për të Mitur në Pejë, Florije Zatriqi, e cila muaj më parë ishte suspenduar nga detyra për shkak të një dënimi kontrovers mbi një ...

Vjosa Osmani: Do të studiohet secili detaj para vendimit për dekretim të Kryeprokurorit të Shtetit

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në një intervistë në emisionin "Kallxo Përnime", ka thënë se do të studiohet çdo detaj para vendimit për dekretimin ose jo të ...

Kuvendi miratoi në parim ndryshim-plotësimin e Ligjit për Këshillin Prokurorial

Me 63 vota për dhe 16 kundër, Kuvendi e ka miratuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës.

KPK: Nuk lejojmë cenimin e integritetit dhe reputacionit të anëtarëve tanë

Këshilli Prokurorial i Kosovës prej ditësh është duke përballur me reagime mbi procedurat e zgjedhjes së Kryeprokurorit të Shtetit. Shoqëria civile, Ambasadat e shteteve të ...

Shefi i BE-së në Kosovë takon kryesuesin e KPK-së

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar sot kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës, Jetish Malokun, për të diskutuar performancën ...