Postet nga: ejup maqedonci

Kosova rikonfirmon mbështetjen për Ukrainën

Përmes një takimi online ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Bashkim Jashari rikonfirmuan mbështetjen e vendit ndaj ...

Ministri Maqedonci e njofton deputeten britanike Kearns për 'militarizimin e vijës kufitare' nga ana e Serbisë

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci është takuar me kryesuesen e Komitetit për punë të jashtme të parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns në kuadër të Forumin ...

Maqedonci takohet me homologun e tij nga Kanada

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, është takuar dje me homologun e tij nga Kanada, Bill Blair.

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, në vizitë zyrtare në Itali, pritet nga homologu italian

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka njoftuar se me ftesë të homologut të tij italian, Guido Crosetto, ishte për vizitë zyrtare në Itali.

Ministri Maqedonci shpreh gatishmërinë për t'i ofruar ndihmë Italisë pas përmbytjeve të rënda

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, Ejup Maqedonci, u ka ofruar autoriteteve italiane ndihmë për tejkalimin dhe sanimin e gjendjes së krijuar nga përmbytjet që ...

Ministri Maqedonci takoi komandantin e KFOR-it, diskutuan për sigurinë në vend

Situata e sigurisë në vend, intensifikimi i patrullimit kufitar nga ana e trupave të KFOR-it, duke marrë për shkas sulmin e 24 shtatorit, e po ashtu rritja e bashkëpunimit ...

Ministri i Mbrojtjes: Shefi i AKI-së nuk ishte në takim me Mihalin

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka mohuar faktin se në një takim që kishin mbajtur sot bashkë me Dejona Mihalin, ishte edhe Shefi i AKI-së, Petrit Ajeti.

Droni ‘Bayraktar’ i Kosovës filmohet në Gjakovë - VIDEO

Dronët Bayraktar TB-2, të cilët në korrik të këtij viti i janë shtuar arsenalit të Ushtrisë së Kosovës, janë vënë në përdorim për ...