Postet nga: keqpërdorim i detyrës

Dyshimet për pastrim parash nga zyrtari i ATK-së, prokurori i heton në liri dy të dyshuarit

Mbi 1 milion euro dyshohet se janë shpërlarë përmes bizneseve fiktive nga dy persona të cilët tashmë janë arrestuar nga Policia në Mitrovicë.

Keqpërdorime në tenderin 72 mijë euro për shtrimin e rrugëve në Suharekë, prokuroria ngrit aktakuzë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër drejtorit të Shërbimeve Publike në Komunën e Suharekës, Enver Shabani, zyrtarit komunal, Berat Kabashi dhe pronarit të kompanisë, ...

Gjykata e Prizrenit miraton kërkesat për sigurimin e provave në rastin e doganierëve të akuzuar për rastin me 80 mijë kg kontrabandë me duhan

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e mbrojtësve për sigurimin e kërkesave dhe urdhëresave në rastin ndaj nëntë doganierëve dhe të tjerë...

Konfirmohet arrestimi i 8 doganierëve dhe një zyrtari policor

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar 9 zyrtarë shtetërore, duke përfshirë 8 zyrtarë të Doganës së Kosovës dhe një zyrtar policor.

Gjykata vendos për masën e sigurisë ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të 'Ambientit' në Pejë

Gjykata Themelore e Pejës ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurve, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të kompanisë “Ambienti”, ...

Prizren, Gjykata aprovon një propozim të ish-përmbarueses, e cila po gjykohet për konfiskimin e traktorit të një personi të gabuar

Gjykata e Prizrenit të premten ka aprovuar propozimin e ish-përmbarueses Saranda Kuçi për dëgjimin e dëshmitarit.

Paraburgim për 9 zyrtarët e Lipjanit

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj për 9 persona të dyshuar për veprat penale - keqpërdorim i detyrës zyrtare apo ...

Pas arrestimit të zyrtarëve në Lipjan, reagon Komuna: Të presim verdiktin final pastaj të gjykojmë

Prokuroria e Prishtinës sot ka njoftuar se janë arrestuar 9 persona nën dyshimin për veprat penale - keqpërdorim i detyrës zyrtare apo autoritetit, dhe - mashtrim.