Postet nga: Ajser Skenderi

Gjykata e Prizrenit miraton kërkesat për sigurimin e provave në rastin e doganierëve të akuzuar për rastin me 80 mijë kg kontrabandë me duhan

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e mbrojtësve për sigurimin e kërkesave dhe urdhëresave në rastin ndaj nëntë doganierëve dhe të tjerë...

Vrasja e 19-vjeçarit në Prizren, Gjykata refuzon një ekspertizë shtesë

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të mos pranojë kërkesën e avokatëve mbrojtës për një ekspertizë shtesë në gjykimin e Haxhi Selmanajt, i akuzuar për ...

Ish-inspektori i ndërtimit në Prizren deklarohet për fajësinë për mos rrënim të ndërtimit pa leje

Ish-inspektori ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu në rigjykim është deklaruar i pafajshëm rreth akuzës për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Edhe dy muaj paraburgim të dyshuarit për fajde

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda ia ka vazhduar paraburgimin të dyshuarit për fajde, Beqir Hoxha.

Shpërthimi nga i cili vdiq një polic dhe u plagosën tre të tjerë, Gjykata shpalli fajtorë Iran Badallin e Arben Gashin

Gjykata e Prizrenit e ka dënuar me 12 vjet burg Iran Badallin për rastin e shpërthimit me eksploziv në Zhur, nga i cili vdiq një polic dhe u ...

Shpërthimi në Zhur, ku u vra një polic, i akuzuari e quan rastin "montazh", kërkon drejtësi

Iran Badalli dhe Arben Gashi, të akuzuarit për rastin që ka rezultuar në vdekjen e një polici dhe plagosjen e dy të tjerëve në incidentin e janarit të ...

Paraburgim ndaj të arrestuarve për drogë në Prizren

Gjykata e Prizrenit, të martën u ka caktuar nga një muaj paraburgim ish-kandidatit të AAK-së për asamblist, Shkodran Pulaj dhe tre të pandehurve të tjerë Muharrem Pulaj, Xhevahir ...

Shpërthimi në Zhur që la të vdekur një polic, gjykimi ndaj Iran Badallit drejt fundit

Prokuroria ka kërkuar dënimin e të akuzuarit Iran Badalli, i cili po gjykohet për veprën penale shkaktim i rrezikut të përgjithshëm.