Postet nga: Gjykata e Prishtinës

Paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e kushëririt në Podujevë

Për vrasjen e 41 vjeçarit me inicialet G. B., në fshatin Batllavë të Komunës së Podujevës sot është caktuar paraburgimi ndaj 47 vjeçarit me inicialet B. B.

Zv/Kryeprokurorja e Shtetit kërkon 20 mijë euro nga ish prokurori Sylë Hoxha në emër të shpifjes dhe fyerjes

Në gjykimin për kompensim të dëmit për shpifje dhe fyerje të cilin Zëvendëskryeprokurorja e Shtetit pretendon se i ka shkaktuar ish prokuroi Sylë Hoxha, Zë...

30 ditë paraburgim të dyshuarve për përgatitje të sulmeve terroriste

Pesë të dyshuarve për përgatitje të sulmeve terroriste u është caktuar masa e paraburgimit me vendim të gjyqtarit të departamentit special të Gjykatës së Prishtinës.

Pesë të arrestuarit që po dyshohen se planifikuan sulme terroriste, sot para gjykate

Pesë të arrestuarit për terrorizëm pritet që në orën 10 të paraqiten para gjykatës së Prishtinës nën dyshimet se kishin planifikuar sulme terroriste në Kosovë.

'Albin Kurti i ka 2 rrugë: Ose ta lëshoj Kosovën ose të vritet' - 6 muaj burgim me kusht për zyrtarin e Nismës

Haxhi Hoti, zyrtar i partisë Nisma Socialdemokrate dhe njëherësh ish kandidat për deputet nga radhët e kësaj partie, është dënuar me 6 muaj burgim me ...

Një muaj paraburgim zyrtarit që keqpërdori detyrën

Ndaj të pandehurit M.B., është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 muaji. Kjo masë iu caktua për shkak të veprës së dyshuar penale "Keqpërdorim ...

Gjykata e Apelit pa vendim për rastin e “Veteranëve”

Gjykata e Apelit ende nuk ka marrë vendim lidhur me rastin e njohur për publikun si “Veteranët”.

Procesi gjyqësor do të vazhdojë në mes UP-së dhe Kishës Ortodokse

Procesi gjyqësorë në mes të Universitetit Publik të Prishtinës 'Hasan Prishtina' dhe Kishës Ortodokse si palë e paditur do të vazhdojë.