Postet nga: fatime dërmaku

Besim Tahiri dëshmon në gjykimin ndaj Nebih Shatrit, i akuzuar për korrupsion me patentë shoferë

Ish-ushtruesi i detyrës i Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Infrastrukturës, Nebih Shatri, ish-drejtori i Departamentit të automjeteve, Kadri Krasniqi dhe ish-këshilltari politik i Ministrisë, ...

Vendimi i Gjykatës së Prishtinës: 25 vjet burg për të akuzuarin për vrasjen e gruas së tij

Ragip Gashi, i akuzuar se ka vrarë bashkëshorten e tij dhe ka tentuar ta vrasë mikun e tij (vëllanë e gruas), është dënuar me 25 vjet burgim nga ...

Dosja për dallaveret me patentë shoferë, dëshmitari Betim Reçica thotë se buxheti i shtetit nuk dëmtua asnjë cent

Nebih Shatri, Kadri Krasniqi dhe Pjetër Ndou, janë ulur sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës. Ata akuzohen se duke qenë pjesë e ...

Gjykata e kishte liruar nga akuzat, por Astrit Haraqija e kishte pranuar se ka ndihmuar njerëz për viza

Gjykata e kishte liruar në mars të këtij viti Astrit Haraqijën për mashtrim me viza italiane, kontrabandim më migrantë dhe krim të organizuar.

Gjykata liron nga akuza ish-kryesuesin e drejtorëve të Trafikut Urban

Ruhan Beha i akuzuar për konflikt interesi nga prokuroria, është liruar nga akuza.

Përfundon gjykimi ndaj ish kryesuesit të drejtorëve të Trafikut Urban, Prokuroria ia ndryshoi veprën penale

Me seancën e sotme në Gjykatën e Prishtinës mori fund gjykimi ndaj ish kryesuesit të drejtorëve të Trafikut Urban, Ruhan Beha, i cili po akuzohet pë...

Gjykata e dënon të akuzuarin me 2,000 euro gjobë pasi e pranoi fajësinë për falsifikim të dokumenteve

Gjykata e Prishtinës e ka pranuar marrëveshjen e arritur mes Prokurorisë dhe Burim Jasharit për pranimin e fajësisë dhe ka shpallur aktgjykimin për të.

Dosja e gjykatës -  Si erdhi deri tek arratisja e të akuzuarve për grabitje me kallashnikov?

Zëvendësimi i masës së sigurisë nga paraburgimi në arrest shtëpiak i kushtoi Gjykatës së Prishtinës me arratisjen e dy prej pesë të akuzuarve pë...