Postet nga: Gjykata e Prishtinës

Dosja e Prokurorisë për mashtrime me subvencione, si përfituan familjarët e zyrtares së Komunës së Prishtinës?

Në Gjykatën e Prishtinës ka dështuar sot të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-zyrtares së Komunës së Prishtinës, Zoja Krasniqi, e cila po akuzohet pë...

Gjykimi për 400 kg drogë, të akuzuarit ndihen të pafajshëm, Gjykata nuk i liron nga paraburgimi

Gjykata e Prishtinës ka refuzuar kërkesën e avokatëve që t’i lirojë nga paraburgimi të mbrojturit e tyre, të akuzuar për 400 kilogramë drogë që është ...

Kush janë serbët e arrestuar në Zveçan dhe për çfarë po dyshohen ata?

Radosh Petroviq dhe Dushan Obrenoviq janë dy serbët të cilët u arrestuan të hënën për protestat e dhunshme në Zveçan.

Gjykata anulon vendimet dhe licencat e Ministrisë së Ambientit dhe të ZRRE-së për hidrocentralet në Deçan

Gjykata e Prishtinës ka shpallur të bazuar propozimin e paditësve\propozuesve Faton Selmanaj, Muharrem Lulaj dhe Xhavit Kuçi, të cilët kanë paditur Ministrinë e Ekonomisë dhe ...

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit dëshmon e përlotur në gjykimin e të akuzuarve për vrasjen e burrit të saj

Në gjykimin e të akuzuarve në rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, në Gjykatën e Prishtinës sot ka dëshmuar bashkëshortja e ...

Akuzohen se e dëmtuan buxhetin për 4 milionë euro, gjykimi i ish-ministrit dhe zyrtarëve të Ministrisë së Bujqësisë prek fundin

Gjykimi ndaj ish-ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo, dhe të akuzuarve të tjerë në këtë rast - Kapllan Halimi, Shefki Zeqiri, Ekrem Gjoka, Shkëlzen Morina, Leon Thaçi, ...

Dështon seanca ndaj ish-zyrtarëve të ASHNA-s që akuzohen se dëmtuan buxhetin me 2 milionë euro

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Driton Mehaj dhe Bahri Nuredini, ish-zyrtarë të Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, të akuzuar për keqpërdorim të detyrës ...

Anulohet seanca gjyqësore për rastin e njohur si “Gylenistët”

Seanca gjyqësore e cila ishte paraparë që të mbahet sot në rastin e njohur për publikun si "Gylenistët", është anuluar.