array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/sport/"
 }
}

Gjokoviq tërhiqet nga pjesëmarrja në turneun në Shtetet e Bashkuara

Tenisti Novak Gjokoviq njoftoi zyrtarisht tërheqjen nga pjesëmarrja në turneun Indian Wells, thanë organizatorët të dielën vonë, duke sinjalizuar kështu se mund të jetë refuzuar ...

Mbahet gara e shenjëtarisë Kupa ‘Adem Jashari’, boksierët e njohur madhështojnë ceremoninë e zgjedhjes së më të mirëve  

Federata e Shenjëtarisë Sportive e Kosovës (FSHSK) ka organizuar garën e përvitshme Kupa “Adem Jashari”, ku u zgjodhën më të mirët e kësaj ...

Fitore e jashtëzakonshme e Liverpoolit, e mposht 7-0 Manchester Unitedin

Liverpooli ka shkatërruar Manchester Unitedin pasi e ka mposhtur me rezultat 7-0.

Robin Krasniqi paralajmëron që do të boksojë edhe për 5 vjet

Robin Krasniqi ka paralajmëruar se do të boksojë edhe për 5 vjet, dhe me pas do të largohet nga ky sport.

FBK merr vendim që të lejojë tifo-grupet e organizuara të tifozëve në ndeshjet e basketbollit

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK), ka njoftuar se ka marrë vendim që të lejohen të marrin pjesë nëpër ndeshjet e basketbollit tifo-grupet e organizuara të tifozë...

Robin Krasniqi “ia vë kapakun” mbrëmjes në “Audi Dome”, mposht numrin një të Belgjikës

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi, ka fituar meçin ndaj numrit një të Belgjikës në boks, çeçenit me nënshtetësi belge, Timour Nikarkhoev.