Postet nga: Gjakova

Kryetari i Gjakovës me mbi gjysmë milioni pasuri të paluajtshme

Ardian Gjini, kryetar i Komunës së Gjakovës, njëherësh nënkryetar i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka deklaruar në Agjencinë ...

Tri raste të dhunës në familje të raportuara në 24-orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë raportuar tri raste të dhunës në familje.

9 milionë euro për tri vite për renovimin e stadiumit të qytetit në Gjakovë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë të ditur se ka ndarë 9 milionë euro për renovimin e stadiumit të qytetit në Gjakovë.

Policia jep detaje për plagosjen e trefishtë në Gjakovë

Në orët e para të datës 10.03.2024 në Gjakovë ndodhi një rast i vrasjes së rëndë në tentativë.

Vdes një 4-vjeçare në QKUK, ishte dërguar para dy ditësh fillimisht në Spitalin e Gjakovës

Një 4-vjeçare ka vdekur në QKUK më 19.02.2024, dy ditë pasi ishte sjellur nga Spitali i Gjakovës për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Humb një grua në Gjakovë, rasti raportohet në polici

Policia e Kosovës njofton se në Gjakove një burrë ka raportuar se një grua ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj.

Emërohet Bordi i drejtorëve të KRU 'Radoniqi'

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim për emërimin e Bordit të drejtorëve të Kompanisë Rajonale të Ujitjes "Radoniqi-Dukagjini", Gjakovë.

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e një të dyshuari nga Marmulli i Gjakovës

Policia e Kosovës, ka kërkuar ndihmën për lokalizimin e një të dyshuar nga fshati Marmull i Gjakovës.