Postet nga: fadil vokrri

Nisin punime për rinovimin e fushës së stadiumit ‘Fadil Vokrri’

Kanë filluar të premten, më 29.03.2024, punimet për rindërtimin e tërësishëm të fushës së stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Stadiumi Fadil Vokrri

Nënshkruhet memorandumi në vlerë prej 1.3 milion euro për rindërtimin e fushës së stadiumit "Fadil Vokrri"

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Federata e Futbollit e Kosovës kanë nënshkruar një memorandum në vlerë prej 1.3 milion euro për rindërtimin e të...

FFK: Fusha e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ në renovim të plotë

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se fusha e stadiumit ‘Fadil Vokrri” në Prishtinë do t’i nënshtrohet një renovimi të plotë. Renovimi i ...

“Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj një herë në Kosovë...”, reagimi i Shaqirit për ndeshjen e sotme

Xherdan Shaqiri ka shfrytëzuar profilin e tij privat në Instagram për të treguar se po i plotësohet ëndrra për të luajtur një herë në Kosovën ...

Pesë vjet nga vdekja e njeriut që pavarësoi futbollin e Kosovës

Pesë vjet më parë, Fadil Vokrri, legjenda e futbollit të Kosovës dhe atëherë kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës nuk arriti t'i mbijetojë sulmit në ...

Ndeshja Kosova – Andorra përfundon me barazim

Kosova ka barazuar 1-1 me Andorrën sot në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në ndeshjen për kualifikimet për Euro 2024.

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Drita - Royal Antwerp, këto janë çmimet

Klubi i futbolli “Dita” nga Gjilani ka njoftuar se të martën do të dalin ën shitje biletat për ndeshjen kundër Royal Antwerp.

Kosova pret Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri”

Pas fitores ndaj Qipros në Larnaca, Kombëtarja e Kosovës do të përballet ndaj Greqisë të dielën e 5 qershorit me fillim nga ora 20:45