Postet nga: fadil vokrri

Ministrja e Kulturës tregon se ku do të vendoset shtatorja e Fadil Vokrrit

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka bërë të ditur se shtatorja e legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri dhe parku ku do të vendoset ...

Dy vjet nga vdekje e njeriut që e pavarësoi futbollin e Kosovës

9 qershori i vitit 2018, në Kosovë ishte ditë e keqe, pasi legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari  i Federatës së Futbollit të Kosovës, kishte vdekur në mëngjesin e ...

Zbulohet maketi i shtatores së Fadil Vokrrit

Në dyvjetorin e vdekjes, sot në stadiumin e prishtinës është zbuluar maketi i legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri.

Ministra, futbollistë e tifozë bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Gjatë ditës së sotme ministrja e Kulturës Vlora Dumoshi, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, drejtuesit Federatës së Futbollit të Kosovës, ish-futbollistë e miq si ...

Sot publikohet buceta fituese e shtatores së Fadil Vokrrit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, do të prezantojnë sot bucetën fituese të shtatores së Fadil Vokrrit.

Katër vite nga fitorja e madhe e Kosovës në futboll

Më 13 maj të vitit 2016, Kosova u bë anëtarja më e re e Federatës Botërore të Futbollit (FIFA).

Drejtuesit e FFK-së bëjnë homazhe te varri i ish-presidentit Fadil Vokrri

Sot Kosova i ka bërë katër vite prej anëtarësimit në shtëpinë e futbollit europian UEFA.

Shpallet tenderi për shtatoren e Vokrrit

Portretizimi në bronz i legjendës së futbollit Fadil Vokrri ka nisur hapat e parë drejt jetësimit.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!