array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/sport/"
 }
}

Kupa e Botës 2027 në basketboll, Kosova e mposhti Irlandën

Rrethin e parë parakualifikues për Kupën e Botës 2027 në basketboll Kosova e nisi me me fitore, duke mundur Irlandën me rezultat 83:76 .

Futbollisti Alves dënohet me katër vjet e gjysmë burgim për përdhunim

Një gjykatë në Spanjë e ka shpallur fajtor ish-futbollistin e Barcelonës dhe të Brazilit, Dani Alves, për përdhunimin e një gruaje në një klub nate në Barcelonë.

Stadiumi Fadil Vokrri

Nënshkruhet memorandumi në vlerë prej 1.3 milion euro për rindërtimin e fushës së stadiumit "Fadil Vokrri"

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Federata e Futbollit e Kosovës kanë nënshkruar një memorandum në vlerë prej 1.3 milion euro për rindërtimin e të...

Në 16-vjetorin e Pavarësisë do të prezantohet trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës në futboll

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se në 16-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës do të bëhet prezantimi i trajnerit të ...

Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë në Baku

Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka fituar medaljen e argjendtë në "Grand Slam Baku 2024". Nora Gjakova ishte e pandalshme deri në finale por për arsye të lëndimit është detyruar ...

Nora Gjakova mposhti garuesen nga Serbia, shkon në gjysmëfinale

Nora Gjakova ka kaluar në gjysëmfinale në Grand Slam Baku në Azerbajxhan.