array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/sport/"
 }
}

Dushku për Kallxo flet për Ligën Unike dhe planet për vitin 2022

Liga Unike e Basketbollit që përfshinë klubet nga Superliga e Kosovës dhe Superliga e Shqipërisë në Basketboll nisi së funksionalizuari me 10 shtator të vitit 2020 pas një marrë...

Leart Paqarada me ekipin e tij eliminon Borussia Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Leart Paqarada, me ekipin e tij St Paul ka eliminuar ekipin e Borussia Dortmundit nga garat e Kupës së Gjermanisë.

Igli Tare: Muriqi nuk do t’i bashkohet CSKA Moskës

Gazetari italian, Fabrizio Romano, ka publikuar një deklaratë të drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare, i cili ka thënë se sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ...

Konfirmohet stadiumi dhe ora e miqësores Spanjë-Shqipëri

Është konfirmuar stadiumi dhe ora e miqësores që pritet të zhvillohet në mes të Spanjës dhe Shqipërisë më 26 mars 2022.

Katër trajnerë nga Kosova, marrin pjesë në një trajnim në Turqi

Katër trajnerë nga Kosova kanë qenë pjesë e një trajnimi në Turqi për avancimin e gjeneratave të reja në basketboll.

Zyrtare: Albin Tahiri në katër disiplina të skijimit aplin në Lojërat Olimpike Dimërore

Skitari Albin Tahri edhe zyrtarisht do të përfaqësojë Kosovën në katër disiplina të skijimit në Lojërat Olimpike Dimërore.