Postet nga: Grevë

Punëtorët e kompanisë KRU "Hidrodrini" në Pejë në grevë njëorëshe

Punëtorët e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit "HidroDrini" në Pejë kanë mbajtur grevë njëorëshe, nga ora 08:00 deri në orën 09:00. Sipas njoftimit, greva e punë...

Punëtorët teknik dhe të sigurimit fizik të Universitetit të Prishtinës dhe Qendrës së Studentëve të mërkurën futen në grevë

Punëtorët teknik dhe ata të sigurimit të Universitetit të Prishtinës dhe Qendrës së Studentëve kanë njoftuar se të mërkurën më 21.02.2024 do të hyjnë ...

Fermerët polakë në grevë, bllokojnë kufirin me Ukrainën

Mijëra fermerë polakë bllokuan pikat kufitare me Ukrainën ndërsa protestat e tyre kanë shkaktuar ndërprerje në 250 vende në mbarë vendin. Fermerët grevistë po shprehin zemë...

Pagat e ulëta, punëtorët teknikë të disa shkollave në Prishtinë paralajmërojnë grevë nga 5 shkurti

Punëtorët teknikë të disa shkollave në Prishtinë kanë paralajmëruar hyrjen në grevë nga e hëna e ardhshme për shkak të pagave të ulëta.

Mbyllet Kulla Eiffel pasi stafi hyn në grevë

Kulla Eiffel, një prej atraksioneve më të mëdha turistike në botë, u mbyll për publikun më 27 dhjetor, pasi stafi hyri në grevë, njoftoi operatori i Kullës.

Punonjësit e kompanisë ‘Pastërtia’ në Ferizaj ndërpresin grevën

Pas një takimi mes menaxhmentit të kompanisë 'Pastërtia' në Ferizaj dhe këshillit grevist është arritur dakordimi për ndërprerjen e grevës së punonjësve.

Menaxhmenti i Trepçës: Kërkesat e minatorëve nuk kanë konsistencë

Minatorët në minierën e Trepçës kanë hyrë sot në ditën e tretë të grevës, ndërsa gjendja shëndetësore e tyre është rënduar.

Punëtorët e KEK-ut mbajnë grevë për rritje të pagave

Mëngjesin e sotëm nga ora 07:00-08:00, punonjësit e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) mbajtën grevë njëorëshe me kërkesën për ...