Postet nga: Inspektorati i Punës

Inspektorati i Punës pezullon punën në tri punishte në Skenderaj

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohen pamje nga inspektimi i Inspektoratit të Punës në tri objekte, të cilat janë duke u ndërtuar në Skenderaj.

Dy vëllezërit u rrahën me punëtorin e tyre, shkak dyshohet të jetë rroga

Në magjistralen Ferizaj-Prishtinë, dje në mesditë një punëtor është sulmuar nga dy të dyshuar, të cilët janë vëllezër.

Inspektorati i Punës anulon gjobën ndaj RTK-së dhe drejtorit të përgjithshëm

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Momenti kur inspektorët konstatojnë se makineria pa mbrojtëse rrezikon punëtorët në fabrikë

Rreziku që një punëtor të lëndohet nga hapësira e pambuluar e një makine prodhuese në një fabrikë në rajonin e Gjakovës i ka detyruar inspektorët ...

Aksioni i Inspektoratit të Punës për të drejtat e punëtorëve, gjen shumë parregullsi në një fabrikë

Në emisionin “Kallxo Përnime” po shfaqen pamjet e aksionit të Inspektoratit të Punës në një fabrikë prodhimi në rajonin e Gjakovës.

Kontrollet e Inspektoratit të Punës për pushimet vjetore të punëtorëve - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohen pamje nga aksioni i Inspektoratit të Punës për sigurinë e punëtorëve gjatë ndërrimit të natës në fabrikë.

Inspektorati i Punës dënon RTK-në me 4,900 euro si dhe drejtorin Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro

Inspektorati i Punës ka denuar Radiotelevizionin e Kosovës me 4,900 euro gjobë si dhe drejtorin gjeneral, Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro.

RTK dënohet me 3 mijë euro në rastin e Fadil Hoxhës, drejtori gjeneral thotë se do ta apelojnë vendimin

Inspektorati i Punës ka gjobitur me tre mijë euro Radiotelevizionin e Kosovës për rastin e degradimit në pozitë të Fadil Hoxhës, kryetar i Sindikatës së ...