array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

Gjykata e Prishtinës reagon për gjuhën fyese ndaj gjyqtares që e liroi Glauk Konjufcën

Gjykata e Prishtinës ka reaguar ndaj postimeve me etiketime dhe fjalor fyes ndaj gjykatës dhe gjyqtares Edita Çanta, në lidhje me shpalljen e aktgjykimit lirues ndaj Glauk Konjufcë...

Vrasja në Bellanicë të Malishevës, 19 vite burgim për të akuzuarin

Gjykata e Gjakovës pas pranimit të fajësisë e ka dënuar me 19 vite dënim (unik) me burgim të akuzuarin Isuf Zogaj për vrasjen e A. B. ...

Stërzgjatja e betejës juridike në mes “Devolli Corporation” dhe "Kosova Sot"

Për më shumë se 8 vite padia për shpifje  e “Devolli Corporation” kundër gazetës “Kosova Sot” dhe Reshat Badallajt nuk kanë marrë përgjigje nga Gjykata e ...

Bashkëshortja e Rexhep Selimit: “Nuk dua me pa kërkon prej bashkëluftëtarëve të mi te krimet e rënda e aq më pak për statusin e veteranëve”

Deputetja Shqipe Selimi ka dëshmuar të enjten më 29.02.2024 në Gjykatë në procesin gjyqësor ndaj të akuzuarve në rastin ‘Veteranët’.

Kush është Millan Mihajloviq - POPI, i akuzuari i fundit në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Millan Mihajloviq, i akuzuar nga Prokuroria Speciale të jetë pjesëtar i grupit kriminal të udhëhequr nga Millan Radoiçiq, ka dalë para Gjykatës së Prishtinës pë...

Vjedhje e rëndë tek liqeni në Ruboc të Kamenicës

Në fshatin Ruboc të Kamenicës më 28.02.2024 sipas Policisë ka ndodhur një vjedhje e rëndë.