array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

"Nuk e kam ditur se Jakup Krasniqi është zëdhënës i UÇK-së" - Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Gjykimi ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, dhe Jakup Krasniqit është duke vazhduar me dhënien e dëshmitarit të radhës i emëruar me shifrën  ...

Avokati i Jakup Krasniqit - dëshmitarit në Hagë: Ka mospërputhje të deklaratave

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, dhe Jakup Krasniqit është duke vazhduar në Hagë në Gjykatën Speciale. Ata akuzohen për ...

Prokurorja jashtë vendit, dështon seanca fillestare ndaj të akuzuarit për krime lufte

Në Gjykatën e Prishtinës ka dështuar të mbahet seanca fillestare ndaj të akuzuarit për krime lufte, Dejan Raçiq, për shkak të mungesës së ...

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, dëshmitari deklarohet se është punonjës në Ministrinë e Brendshme të Serbisë

Gjykimi ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, dhe Jakup Krasniqit është duke vazhduar, ata akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Gjykatën ...

Dy të lënduar nga aksidenti në autostradën Prizren-Prishtinë - Pamje

Dy persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku në autostradën Prizren - Prishtinë.

Telekomi i Kosovës thotë se ka skemë për 'plaçkitjen' e 5.7 milionë eurove nga 'Dardafone'

Telekomi i Kosovës e ka cilësuar antiligjor dhe të dëmshëm aktvendimin e Gjykatës Komerciale për kontestin nga vendimi i Arbitrazhit të 2016-s me kompaninë “...