Postet nga: Artan Qerkini

Avokati i Artan Behramit jep detaje për bastisjen e Speciales, e quan kundërkushtetuese

Avokati Artan Qerkini ka thënë se gjatë bastisjeve nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në shtëpinë e Artan Behramit, këshilltar i ish-presidentit Hashim Thaçi, nuk është ...

Lëshohet vendim për ndalim për Nuredin Lushtakun, policia në kërkim të të njëjtit  

Ish- nënkryetari i Komunës së Skenderajt po kërkohet nga ana e autoriteteve të rendit dhe drejtësisë.

Mungon prokurorja, dështon gjykimi për korrupsion ndaj drejtoreshës së Kadastrit në Klinë

Gjykata e Pejës ka dështuar të vazhdojë gjykimin kundër Njomza Grabanicës, drejtoreshë e Drejtorisë për Kadastër, Gjeodezi dhe Pronësi në Klinë.

Sami Lushtaku në Apel, kërkon lirim nga akuza ose zvogëlim gjobe për arratisjen nga QKUK-ja

I dënuar me 12 mijë euro gjobë për akuzën e arratisjes nga Spitali, ish-Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku doli para gjykatës së shkallës së dytë pë...

'Arratisja nga QKUK', Sami Lushtaku më 30 tetor para Apelit

Lufta për drejtësi në mes Prokurorisë dhe ish kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku për rastin e njohur “Arratisja nga QKUK” do të zhvillohet në Gjykatën e ...

Avokati i Lushtakut ende nuk e ka pranuar aktgjykimin për rastin 'Arratisja nga QKUK-ja'

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe të akuzuarit e tjerë me 14 prill të këtij viti ishte liruar nga akuza për 'Arratisjen nga QKUK-ja', në maj të vitit 2014 së ...

VIDEO - Si e përshkruan avokati i Sami Lushtakut parashkrimin e lëndës për arratisjen nga QKUK

https://www.youtube.com/watch?v=cUvIkaylobk&feature=youtu.be

Prizren - Kundërshtohet aktakuza në gjykimin e Kujtim Gashit

Në gjykimi e ish-ministrit të Kulturës, Kujtim Gashit, u kundërshtua aktakuza e Prokurorisë.