Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të dielën (6 shkurt) do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat maksimalet parashihen të arrijnë deri 10 gradë, kurse minimalet zbresin deri -4 gradë Celsius.

Ndërkohë, mes intervaleve ditore pritet të fryjë erë e lehte deri mesatare nga jugperëndimi dhe verilindja.