Postet nga: IHK

Moti gjatë pesë ditëve të ardhshme, kur priten të reshura?

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në pesë ditët e ardhshme moti në Kosovë do të jetë me intervale të gjata me diell dhe ...

Temperatura të larta edhe gjatë ditës së nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës(IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme pritet të kemi mot me diell.

Instituti Hidrometeorologjik: Nuk parashihet rrezik nga përmbytjet e lumenjve

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) përmes një njoftimi ka bërë të ditur se si pasojë e reshjeve në ditët në vijim mund të ketë vështirë...

Moti nesër e pasnesër, bien temperaturat, priten reshje shiu e rrufe

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të ketë rënie të temperaturave.

Ajri sot në Kosovë - i cilësisë së pranueshme

Monitoruesit e cilësisë së ajrit bënë të ditur se në Brezovicë, Dardhishtë, Drenas, Mitrovicë, Obiliq, Palaj e Prishtinë, ajri është i pranueshëm përderisa në Pejë, Prizren ...

Moti i nxehtë në Kosovë edhe në pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se situatë të ngjashme të temperaturave do kemi edhe në pesë ditët e ardhshme.

Moti gjatë javës së ardhshme, në këto ditë priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashkimin për motin që do të mbajë në vendin tonë për pesë ditët e ardhshme.

Kjo është cilësia e ajrit në qytetet kryesore të Kosovës

Në shumicën e qyteteve të Kosovës cilësia e ajrit sot është e pranueshme.