Postet nga: IHK

Parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë tre ditëve të ardhshme do të ketë mot të ndryshëm të përcjellë me reshje shiu, ...

Rreziku nga vërshimet, situata e fundit nga komunat e prekura

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka paralajmëruar disa zona të cilat mund të kenë situatë të vështirë si pasojë e reshjeve të shiut.

Gjatë javës pritet të ketë reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti gjatë pesë ditëve të ardhshme, nga 8 deri më 12 gusht do të jetë i ndryshëm.

Ky është moti në Kosovë për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat për 24 dhe 25 qershor 2022 do të lëvizin ndërmjet 13 deri në 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ...

Këto pritet të jenë temperaturat për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht me diell.

Parashikimi i motit dhe cilësia e ajrit

Moti gjatë se shtunës në Kosovë do të jetë me diell por edhe me vranësira të shpërndara.

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme, vendet ku priten reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se dita e nesërme do të karakterizohet me mot të vranët dhe me intervale me diell.

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të dielën (6 shkurt) do të mbajë mot kryesisht me diell.