Postet nga: weather

Moti për sot

Dita e sotme fillon me vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë.

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot më stabil, me temperatura afërsisht të ngjashme me një ditë më parë.

Moti në Kosovë në javën e fundit të verës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java që presim do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit relativisht të ftohta me origjinë nga veriu.

Moti për të dielën

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se dielën do mbajë mot relativisht i qetë.

Moti për sot dhe nesër

Mbi vendin tonë sot dhe nesër Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me ...

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot i vranët, i thatë dhe më i ngrohtë, temperatura më e ulet 16°C kurse ajo më e larta e ditës ...

Moti për sot

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht me diell, vetëm në disa zona kodrinore dhe malore me vranësira, por mund të ketë edhe reshje të shkurtra ...

Moti përgjatë gjithë javës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se kjo javë parashihet të jetë me kushte të qëndrueshme meteorologjike.